Dzień myśli Braterskiej

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej składamy wszystkim przyjaciołom i znajomym braterski uścisk dłoni. Uścisk, który zapewnia o pamięci, o współodpowiedzialności, o służbie Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim. Życzymy zadowolenia z pełnienia swej służby, a także przyjaźni i braterstwa w otaczającym nas świecie, zarówno w zimie jak i w lecie.dmb

Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, jest to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Dodaj komentarz