Rajd „W krainie greckich bogów”

W dniach 08-10.12.2017 r. w Kępicach odbył się Rajd Harcerski pn.” W krainie greckich bogów”. W rajdzie uczestniczyło ponad 100 osób.


W piątkowy wieczór odbył został rozegrany turniej piłki siatkowej. W środku nocy szybka pobudka i wszyscy wyruszyli na miejską grę nocną. W sobotę z samego rana harcerze wyruszyli na grę główną, trasa marszu liczyła koło 10 km. Po drodze mieli do wykonania kilka zadań związanych z mitologią grecką. Po kilku godzinach wędrowania w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kępice czekała na uczestników ciepła zupka ugotowana przez Koło Gospodyń Wszechstronnych. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Następnie rajdowicze udali się do sali kinowej, by obejrzeć spektakl „Czerwony kapturek” Pavla Polaka w wykonaniu Teatru Lalek Tęcza ze Słupska. Sponsorem spektaklu była firma Kegar Sp. z o. o. z Kępic. Po teatrzyku harcerze wzięli udział w prelekcji na temat uzależnień „Bez nałogów jestem sobą” przeprowadzoną przez psychologa – Dorotę Sokołowską-Łoboda członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kępicach. Powrót do szkoły, chwila przerwy na kolację zaraz po której odbył się kominek świąteczny na którym harcerze przedstawiali swoje zadanie przedrajdowe, a mianowicie własnego boga greckiego, którego sami stworzyli. W trakcie kominka odbył się również quiz „Bogowie”. Sobotni wieczór harcerze mieli już dla siebie na gry, zabawy i śpiewy. Nazajutrz rozstrzygniecie rajdu.
W kategorii zuchy:
I miejsce 18 GZ „Leśne Ludki” z Kępic
II miejsce p. GZ „Łakomczuchy” ze Starkowa
III miejsce p. GZ Tygryski” z Miastka

Kategoria harcerze/harcerze starsi:
I miejsce 4 DH „Gryf” im. Warcisława IV ze Szczecinka
II miejsce p. DS „Awaria” z Dretynia
III miejsce 4 DH „Żywioły” ze Słupska

Wyróżnienia:
12 DH im. Henryka Sienkiewicza z Miastka
p. DH „Czarne Róże” z Miastka
26 WDH „Euforia” ze Starkowa
patrol świetlica Osowo

Dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kępicach Panu Jackowi Plutowskiemu za udostępnienie nam szkoły.

Paniom z Koła Gospodyń Wszechstronnych za przepyszną zupę.

Oczywiście rajd nie odbyłby się
gdyby nie nasi Kochani sponsorzy.
Dziękujemy firmie Kegar Sp. z o.o. z Kępic; PGK Kępice; Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Kępicach, Gminie Kępice, OPS Kępice, Nadleśnictwo Warcino.

Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca i pomocną dłoń!!!

Czuwaj!!

Foto kliknij tutaj

Dodaj komentarz