Zakochaj się w Harcerstwie

IMG_20170226_100104

W dniach 24-26.02.2017r. odbył się rajd „Zakochaj się w harcerstwie” organizowany przez harcerzy z 26 WDH „Euforia” oraz 40 WDH „Green team”. Rajd odbył się w Miastku z noclegiem w szkole podstawowej nr 2, w której gościło ok. 90 uczestników.

W piątek po przybyciu do szkoły i zakwaterowaniu odbył się apel rozpoczynający imprezę. Chwilę po rozpoczęciu zaczęło się wielkie robienie bransoletek. Każdy z uczestników miał za zadanie wylosować osobę, której własnoręcznie ją wykona.

Sobota przywitała nas poranną zaprawą, po której harcerze mieli czas na zjedzenie śniadania i przygotowanie się do gry głównej. Trasa gry prowadziła przez malownicze tereny okolic wigwamu. Podczas wędrówki mogliśmy wykazać się wiedzą na temat znaków patrolowych, sygnalizacji alfabetu morse’a, terenoznawstwa czy rozpalania ognia za pomocą krzesiwa. W międzyczasie odbyły się również zajęcia z celności oraz wspinaczka po wzniesieniu za pomocą lin.

Po powrocie do szkoły uczestnicy mogli zjeść na obiad pyszną zupę buraczkową i chwilę odpocząć przed zbliżającymi się dalszymi punktami programu jakimi były świeczkowisko, na którym wszystkie patrole mogły zaprezentować zadania przedrajdowe oraz wieczór z pląsami.

Foto kliknij tutaj

Dodaj komentarz